Herb: Gmina Świdnica Logo: BIP Logo: Facebook

Kalendarz wydarzeńWybierz dzień z kalendarza

Lista wydarzeń w dniu:

Aktualności

Serce Wójta skradły Piękne Dęby

To był dopiero pierwszy Walentynkowy Turnieju Siatkówki o „Serduszko” Wójta Gminy Świdnica, a już zakończony takim sukcesem. Dziewięć grających drużyn, wielu kibiców na trybunach, dobra zabawa i fajne nagrody. No i ta najważniejsza - piękne serce trzymane w dłoniach wyrzeźbione specjalnie dla zwycięskiej drużyny przez Grzegorza Hadzickiego. A najlepsza okazała się grupa „Piękne Dęby” z Grabowca, której kapitan Wioletta Mazuro przez cały czas motywowała do lepszej gry. W finale spotkali się z „Alpaka Team”, ale nie dali się pokonać. Trzecie miejsce zajęła drużyna „Qualitychamp”, czwarte – „GOK i spółka”. Drużyna Gminnego Ośrodka Kultury zdobyła też nagrodę specjalną za najlepsze przebranie. Wójt Krzysztof Stefański wyróżnił najstarszą zawodniczkę Turnieju Stanisławę Staszak za kondycję godną pozazdroszczenia. Pani Stanisława przyznała, że ma 79 lat i czuje się świetnie. To zawodniczka z drużyny „Świdniczanie”, w  której wszyscy, łącznie z kapitan Bogumiłą Hajdasz, nie tylko dobrze grali, ale też świetnie kibicowali. Dziękujemy tym, którzy chcieli bawić się razem z nami. Za rok powtórka!

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Zaproszenie na V sesję Rady Gminy Świdnica

Wspólne posiedzenie komisji stałych Rady odbędzie się w dniu 18 lutego 2019 r. (poniedziałek) o godz. 14.00 w Urzędzie Gminy Świdnica, przy ul. Długiej Nr 38.
 
Transmisje z sesji na żywo i wszytkie nagrane sesje dostępne są pod adresem: https://www.youtube.com/channel/UCNEPZxNwqGcTPOnJyHVDO1A

Ostrzeżenie meteorologiczne

Nagroda główna w niedzielnym turnieju

Tak oto prezentuje się główna nagroda w Walentynkowym Turnieju Siatkówki o „Serduszko” Wójta Gminy Świdnica. To piękne serce trzymane w dłoniach wyrzeźbił specjalnie dla zwycięskiej drużyny Grzegorz Hadzicki. I przypominamy – turniej już w niedzielę – 17 lutego, startujemy o 10.00!
 

Ankieta dot. sieci gazowej

Uwaga mieszkańcy zainteresowani przyłączeniem do sieci gazowej w gminie Świdnica. W najbliższych dniach wójt Krzysztof Stefański będzie prowadził rozmowy z przedstawicielami EWE Energia i Polskiej Spółki Gazownictwa sp. z o.o. na temat możliwości rozbudowy sieci gazowych w gminie Świdnica.
Prosimy zainteresowanych mieszkańców, którzy do tej pory nie złożyli ankiety dotyczącej zamiaru przyłączenia się do sieci gazowej na terenie gminy o wypełnienie jej (w załączniku) i jak najszybsze przekazanie do Urzędu Gminy Świdnica.
 
Dziękujemy.
 

Załączniki

Kwalifikacja wojskowa 2019

Komisja wojskowa dla mężczyzn zameldowanych na terenie gminy Świdnica odbędzie się 25 i 26 marca br. o godz. 8.00 w Medycznym Studium Zawodowym przy ul. Wazów 44.
 
Na komisję wojskową w roku bieżącym obowiązkowo muszą się stawić:
 • urodzeni w 2000 roku,
 • urodzeni w latach 1995–1999, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej,
 • wszystkie osoby z roczników 1998–1999, które w trakcie poprzednich kwalifikacji uznano
  za czasowo niezdolne do służby wojskowej
 • kobiety z roczników 1995–2000 posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej lub kończące w 2019 roku szkołę lub uczelnię medyczną, weterynaryjną albo kierunek psychologia
 • osoby pełnoletnie, które zgłosiły się ochotniczo do kwalifikacji wojskowej do końca roku kalendarzowego, w którym kończą 24 lata życia, jeżeli nie mają określonej kategorii zdolności
  do czynnej służby wojskowej.
 
Kiedy i gdzie należy się stawić do kwalifikacji?
Powiatowa Komisja Lekarska (PKL) dla Powiatu Zielonogórskiego pracuje od 11.03 do 1.04 2019 r.
Mężczyźni zameldowani na terenie Gminy Świdnica muszą stawić się przed PKL w dniu 25 lub
26 marca 2019 r. o godzinie 8.00 w Zielonej Górze – Medyczne Studium Zawodowe, ul. Wazów 44.
 
Na kwalifikację wojskową należy zabrać ze sobą:
 • dowód osobisty lub inny dokument pozwalający na ustalenie tożsamości;
 • dokumentację medyczną dotyczącą chorób przewlekłych lub przebytych urazów, jeśli taką posiadamy;
 • aktualną fotografię o wymiarach 3 x 4 cm bez nakrycia głowy;
 • dokumenty potwierdzające poziom wykształcenia, kwalifikacje zawodowe, ewentualnie świadectwa ukończenia szkoły
Jeśli po raz kolejny stawiasz się na kwalifikację wojskową musisz zabrać dowód osobisty, dokumenty potwierdzające wykształcenie lub kontynuację nauki, jeśli zaszły zmiany w stosunku do poprzednio posiadanych dokumentów, dokumentację medyczną dotyczącą chorób przewlekłych lub przebytych urazów, jeśli zaszły zmiany w stosunku do poprzednio posiadanej dokumentacji, książeczkę wojskową. 
 
Czy trzeba się stawić na wezwanie?
W przypadku niestawienia się do kwalifikacji wojskowej bez uzasadnionej przyczyny, wójt z urzędu albo
na wniosek Przewodniczącego Powiatowej Komisji Lekarskiej lub Wojskowego Komendanta Uzupełnień, nakłada na osobę podlegającą kwalifikacji wojskowej grzywnę w celu przymuszenia
do stawienia się. Może też zarządzić przymusowe doprowadzenie przez policję do kwalifikacji wojskowej
w trybie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.
 
Dodatkowe informacji można uzyskać w Urzędzie Gminy Świdnica, pok.20, tel. (68) 327 31 15 w. 133.

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta

Szanowni Mieszkańcy Gminy Świdnica,
 
Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom przekazaliśmy w Państwa ręce wraz z decyzjami podatkowymi informację o usługach internetowych umożliwiających kontakt z Urzędem Gminy , jak również łatwiejsze i szybsze załatwienie spraw np. płatności bez konieczności przychodzenia do urzędu.
Wystarczy wejść na stronę internetową naszej gminy www.swidnica.zgora.pl w zakładkę E-URZĄD, a następnie zarejestrować się, co potrwa zaledwie kilka chwil.
 
Mieszkańcy, którzy chcieliby otrzymywać dane o swoich płatnościach na EBOI muszą  potwierdzić swoją tożsamość u pracowników Urzędu Gminy Świdnica – w Referacie Finansów lub Referacie Gospodarki i Rozwoju.

Żałoba narodowa po śmierci premiera J. Olszewskiego

O północy z czwartku na piątek rozpoczęła się żałoba narodowa po śmierci byłego premiera Jana Olszewskiego, którą zarządził Prezydent RP Andrzej Duda. Będzie obowiązywać do godz. 19.00 w sobotę. W tym czasie flagi państwowe zostaną opuszczone do połowy masztu.
 
Uroczystości pogrzebowe byłego premiera będą miały charakter państwowy; rozpoczną się w piątek rano i potrwają do soboty. Jan Olszewski spocznie w sobotę po popołudniu na cmentarzu na Powązkach Wojskowych.
(PAP)
 

Artykuł w Gazecie Lubuskiej z dnia 13.02.2019 r.

Zmiana terminu walentynkowego spektaklu

Pogoda

Gdzie jesteśmy?

Google Map