Herb: Gmina Świdnica Logo: BIP Logo: Facebook

Kalendarz wydarzeńWybierz dzień z kalendarza

Lista wydarzeń w dniu:

Aktualności

Walentynkowy turniej już w niedzielę

Zapowiada się bardzo ciekawy Walentynkowy Turniej Siatkówki o „Serduszko” Wójta Gminy Świdnica. Zgłosiło się aż 9 drużyn, wśród  nich grupy reprezentująca m.in. Urząd Gminy, Gminny Ośrodek Kultury oraz Seniorów. Zawodnicy już przygotowują przebrania i….. instrumenty muzyczne. Nagrody, w tym ta główna – serduszko - też są już gotowe i czekają na nowych właścicieli.  Zapraszamy mieszkańców do wspólnego kibicowania i również do przebrania się.  Dla każdego przewidziany jest słodki, walentynkowy prezent. A zmagać między sobą będą się drużyny: Sąsiedzi, Czempions , Świdniczanie, Qualitychamp, GOK i spółka, Grabowiec, Alpaka Team, Zgrana ekipa, Niezłomni.
 
Regulamin turnieju dostępny w załączniku poniżej.

Załączniki

Urząd informuje

Utrudnienia w dostarczeniu wody w Słonem

Remont GOK-u trwa

Remont w Gminnym Ośrodku Kultury w Świdnicy trwa na całego. Wnętrze zmienia się nie do poznania. Jeszcze chwila cierpliwości i zajęcia znów będą się odbywały w pięknie odnowionej siedzibie GOK-u.
 

OGŁOSZENIE WÓJTA GMINY ŚWIDNICA


W sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami Gminy Świdnica
Na podstawie art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U.
2018 r. poz. 994 ze zm.1) informuję mieszkańców sołectw gminy Świdnica o rozpoczęciu
konsultacji społecznych na temat projektowanych zmian statutów sołectw gminy Świdnica.
Konsultacje zostaną przeprowadzone w dniach od 11.02.2019 r. do 15.02.2019 r.

Załączniki

Walentynkowy spacer dla Bezdomniaków

Gminny Ośrodek Kultury i Gmina Świdnica zapraszają 14 lutego br. na spacer dla Bezdomniaków. Spotykamy się pod Gminną Biblioteką Publiczną, przynosimy jedzenie, kocyki, zabawki i ruszamy na walentynkowy spacer.
 

Turniej o "serduszko" wójta

Ruszyły zapisy na Walentynkowy Turniej Siatkówki o "Serduszko" Wójta Gminy Świdnica, które potrwają do 10 lutego. Zachęcamy do wzięcia udziału całe rodziny, przyjaciół, kolegów z pracy itp. Przygotowaliśmy moc atrakcji oraz ciekawe nagrody. Szczegóły na plakacie.

Spotkania informacyjne dla przedsiębiorców, Zielona Góra i Gorzów Wlkp., 14.02.2019 r.

W imieniu organizatorów, serdecznie zapraszamy przedsiębiorców z terenu gminy Świdnica na spotkania informacyjne pt. "Fundusze Europejskie dla przedsiębiorców na targi, misje gospodarcze i promocję produktów za granicą", które odbędą się w Zielonej Górze i w Gorzowie Wielkopolskim w czwartek 14.02.2019 r.

Załączniki

Apel o przekazywanie zdjęć na wystawę o 34. Brygadzie Kawalerii Pancernej

Lubuskie Muzeum Wojskowe przygotowuje wystawę o historii najnowszej oraz tradycjach 34. Brygady Kawalerii Pancernej im. Hetmana Wielkiego Koronnego Jana Zamojskiego z Żagania, na której zaprezentowany zostanie głównie prywatny zbiór pamiątek p. Krzysztofa Jankowiaka z Poznania, który prowadzi stronę pn. 34 BKPanc Memorabilia.
Liczymy na to, że wystawę wzbogacą Państwa zdjęcia z czasów służby w Brygadzie oraz w jednostkach, z których bezpośrednio się wywodzi (8. Pułk. Czołgów oraz 99. i 89. Pułk Zmechanizowany). Interesuje nas szeroko rozumiane życie jednostki: szkolenie i ćwiczenia, wykorzystywany sprzęt, uzbrojenie oraz umundurowanie, ważne wydarzenia i uroczystości, udział w misjach pokojowych czy w międzynarodowych zawodach pancerniackich.
Fotografie, najlepiej z krótkim opisem miejsca, czasu wykonania, wydarzeń lub obiektów na nich utrwalonych oraz imieniem i nazwiskiem autora bądź właściciela można dostarczyć pocztą lub osobiście do placówki w Drzonowie lub skontaktować się w celu ich odbioru przez pracownika Muzeum. Zdjęcia cyfrowe lub skany fotografii analogowych można przesyłać na adres mail: promocja@muzeum.drzonow.eu
Użyczone na wystawę zdjęcia zgodnie z życzeniem zostaną zwrócone po jej zamknięciu lub przekazane do zbiorów Lubuskiego Muzeum Wojskowego.
Planowane otwarcie wystawy – 18.05.2018 w trakcie Europejskiej Nocy Muzeów
Dane do kontaktu:
Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/ s w Drzonowie, 66-008 Świdnica,
Drzonów 54,
tel. 68 321 18 29,
profil na fb: www.fb.com/lmwdrzonow
Osoba odpowiedzialna za wystawę z ramienia muzeum:
- adiunkt Błażej Mościpan

Przedszkolaki gościły wójta

Nowo wyremontowane Przedszkole Publiczne w Świdnicy odwiedzili włodarze gminy. Kilka dni temu zastępca wójta Izabela Mazurkiewicz spotkała się z rodzicami, którzy zmienili placówkę w bajkowy, piękny i przyjazny dzieciom świat. Dziś, 7 lutego br. dzieci odwiedził wójt Krzysztof Stefański. Podarował przedszkolakom wielki karton pełen prezentów oraz kolorowy list. Dzieci otrzymały książeczki, gry i bilet na wybuchową lekcję ekspertymentów. Wójt osobiście podziękował także Emilii Możdżeń, która była inicjatorką remontu sal i szatni w przedszkolu. Podziękowania dotyczyły również rodziców, którzy wspierali panią Emilię w realizacji pomysłu i przyczynili się do podziwianego dziś przez wszystkich efektu. Przedszkolaki specjalnie dla wójta przygotowały piękne występy, a potem wszyscy obejrzeli film z przebiegu remontu. Można było porównać, jak pomieszczenia wyglądały kiedyś, a jak prezentują się dziś.
Pogoda

Gdzie jesteśmy?

Google Map