Herb: Gmina Świdnica Logo: BIP Logo: Facebook

Kalendarz wydarzeńWybierz dzień z kalendarza

Lista wydarzeń w dniu:

Aktualności

Artykuł na temat transportu w gminie Świdnica

Zachęcamy do lektury artykułu w dzisiejszym (08.01.2019 r.) wydaniu Gazety Lubuskiej dotyczącego transportu w gminie Świdnica.
 

Bilety od wójta na licytację

Wójt Krzysztof Stefański nie tylko objął Patronatem świdnicki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale przekazał również na licytację kilka ciekawych przedmiotów. Codziennie będziemy pokazywać je na naszym profilu. Dziś bilety na żużlowy mecz otwarcia, który odbędzie się 5 kwietnia br. na stadionie w Zielonej Górze, a na który będzie można pojechać razem z wójtem. Do wylicytowania cztery miejsca. Pamiętajcie, że nie licytujemy poprzez fb, ale podczas gminnego finału, który rozpocznie się w niedzielę – 13 stycznia o godz. 18.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świdnicy

Już w najbliższą niedzielę gramy razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Zapraszamy na gminny finał.
 

Ostrzeżenie meteorologiczne

Harmonogram zajęć na ferie zimowe w GOKu

Badania mammograficzne

10 stycznia 2019 r. w Przychodni Lekarskiej „Panaceum” w Świdnicy odbędą się bezpłatne badania mammograficzne dla pań w wieku 50-69 lat. Istnieje również możliwość odpłatnego badania dla pozostałych mieszkanek naszej gminy. Rejestracja telefoniczna odbywa się  od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00 pod numerami telefonów: (68) 452 77 96, (68) 452 17, 605 596 655, 605 598 077. Zachęcamy do skorzystania z badania

Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców

W każdy wtorek w godz. 15.00-17.00 mieszkańcy gminy mogą skorzystać z bezpłatnych porad prawnych. Porady udzielane będą od jutra, tj. 8 stycznia br. w siedzibie Urzędu Gminy w Świdnicy. Nie ma możliwości wcześniejszego zapisania się – obowiązuje kolejka.

Spotkanie noworoczne w szkole w Słonem

4 stycznia br. dyrekcja i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Słonem zorganizowali spotkanie noworoczne, na które zaprosili wójta Krzysztofa Stefańskiego. Wśród tematów poruszanych podczas rozmowy był plan budowy sali gimnastycznej przy szkole, komunikacja oraz bieżące problemy dot. nauczycieli i oświaty.  Po rozmowie z nauczycielami, wójt spotkał się również z uczniami szkoły.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Ostrzeżenie meteorologiczne

Planowane prace na sieci wodociągowej w Letnicy

Zakład Usług Komunalnych informuje, że 7 stycznia 2019 r. (poniedziałek) w związku z planowymi pracami na sieci wodociągowej nastąpi wstrzymanie dostawy wody w miejscowości Letnica w godz.  od 8.00  do 15.00. W związku z powyższym po wznowieniu dostawy mogą wystąpić chwilowe zabrudzenia wody.
Za utrudnienia przepraszamy.  
Pogoda

Gdzie jesteśmy?

Google Map