Herb: Gmina Świdnica Logo: BIP Logo: Facebook

Kalendarz wydarzeńWybierz dzień z kalendarza

Lista wydarzeń w dniu:

Aktualności

SMS-em o zagrożeniach

Gmina Świdnica umożliwiła mieszkańcom otrzymywanie powiadomień o bieżących zagrożeniach pogodowych, awariach prądu, wody, czy wydarzeniach kulturalnych.  Powiadomienia odbywają się poprzez SMS-y wysyłane każdemu, kto zapisze się do systemu. Aby to zrobić wystarczy wysłać SMS pod numer 789440115 w treści wpisując  wielkimi literami nazwę miejscowości,  w której mieszkamy, bez polskich znaków np. SLONE, SWIDNICA, KOZLA itd. W ten sam sposób możemy wypisać się z systemu. Komunikator jest bezpłatny, ma on zapewnić sprawne i szybsze dotarcie do Państwa  z ważnymi i ciekawymi informacjami. Zapraszamy do rejestracji!

Ostrzeżenie meteorologiczne

Zabrudzenie wody w Świdnicy

Zakład Usług Komunalnych informuje, że w związku z prowadzonymi przez prywatnego inwestora pracami na sieci wodociągowej w ul. Długiej w Świdnicy, może wystąpić chwilowe zabrudzenie wody w tej miejscowości. Taki stan może utrzymać się 13.12.2018 r do późnych godzin popołudniowych.
Za utrudnienia przepraszamy.

Remontów ciąg dalszy

Remontów ciąg dalszy. Tym razem jesteśmy na ulicach Chabrowej, Rumiankowej i Makowej. Inwestycja polegająca na rozbudowie i przebudowie dróg gminnych w Świdnicy została podzielona na cztery etapy. W jej ramach wyremontowano prawie 1300 m dróg. Wartość zadania to 2,7 mln zł. Na remont początku ul. Rumiankowej oraz ulicy Makowej Gmina pozyskała dofinansowanie w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 w wysokości miliona zł.
 

Monitoring nad zalewem


Na słupach znajdujących się przy świdnickim zalewie montowane są kamery. W sumie będzie ich osiem. System monitoringu obejmie swoim zasięgiem zbiornik, kąpielisko, nową wiatę, wysepkę,  również szatnię znajdującą się przy boisku po drugiej stronie ulicy, a docelowo płytę boiska. Zadanie jest realizowane przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji i ma na celu po pierwsze zwiększyć bezpieczeństwo osób wypoczywających w tym miejscu, jak i zapobiec dewastacji terenu.

Patronat wójta nad Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy coraz bliżej. Świdnica jak zwykle organizuje gminny finał. Wójt Krzysztof Stefański spotkał się wczoraj, tj. 5 grudnia z przedstawicielami świdnickiego sztabu WOŚP Tomaszem Marczewskim i  Dariuszem Trzaską, aby omówić szczegóły imprezy. Przyszłoroczny finał wójt objął patronatem. Przekaże również kilka ciekawych gadżetów na licytację. Nowością będzie fakt, że w drugą niedzielę stycznia o godz. 18.00 bawimy się w sali gimnastycznej w budynku szkoły w Świdnicy. Cały czas można przekazywać dary na licytację, zbiera  je  Gminny Ośrodek Kultury w Świdnicy. Przypominamy też, że do 13 grudnia, do godz. 20:00 można się zarejestrować jako wolontariusz. W świdnickim sztabie pozostało  jeszcze tylko 20 wolnych miejsc. Poniżej link do strony rejestracyjnej:
https://iwolontariusz.wosp.org.pl/login
 
 

Ostrzeżenie meteorologiczne

Ścieżki rowerowe

Ponad kilometr ścieżki rowerowej wybudowała gmina Świdnica w miejscowości Wilkanowo, na odcinku od ogródków działkowych do granicy z Zieloną Górą. Ścieżka ma 2 metry szerokości, składa się z warstw geotkaniny, cementu i tłucznia, z góry utwardzona jest spryskiem asfaltowym. Zostały również wybudowane skrzyżowania z drogami leśnymi w ciągu ścieżki. Dalszy etap rozbudowy zakłada kolejne kilometry rowerostrady, nie będzie ona jednak biegła wzdłuż drogi wojewódzkiej, a leśnymi duktami i częściowo drogami gminnymi.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3Galeria zdjęć: nowa ścieżka rowerowa

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy

Ostrzeżenie meteorologiczne

Pogoda

Gdzie jesteśmy?

Google Map