Herb: Gmina Świdnica Logo: BIP Logo: Facebook

Kalendarz wydarzeńWybierz dzień z kalendarza

Lista wydarzeń w dniu:

Aktualności

”Drugie życie ubrań…” - warsztaty dla dzieci w świdnickiej szkole

8 i 10 maja br w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świdnicy odbyły się warsztaty pt. ” Drugie życie ubrań…” organizowane w ramach dotacji otrzymanej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Zielonej Górze w ramach Programu Priorytetowego „Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej”, „ Ochrona Środowiska, gospodarka wodna i zrównoważony rozwój – Edukacja proekologiczna w Gminie Świdnica”.
 
Celem warsztatów było przybliżenie jego uczestnikom pojęcia recyklingu i upcykligu. Oczywiście nie da się ukryć, że zarówno upcykling, jak i recykling, to forma odzysku. Warto podkreślić jednak, że w trakcie tego pierwszego procesu dochodzi do nadania zupełnie nowej wartości, często też użyteczności, nie jest możliwe w przypadku drugiego procesu. Upcykling odzieży to w skrócie nadanie ubraniom większej wartości, niż posiadały przed upcyklingiem.
Do najważniejszych zalet upcyklingu i recyklingu odzieży należą m.in.:
➡️ ograniczenie ilości odpadów tekstylnych oraz minimalizowanie ich dalszej produkcji,
➡️ zmniejszenie emisji szkodliwego dwutlenku węgla,
➡️ pomoc charytatywna oraz wsparcie osób potrzebujących poprzez przekazywanie i edukowanie na temat ponownego wykorzystania materiałów.
 
Nic dziwnego, że upcykling odzieży cieszy się coraz większą popularnością, gdyż w ten sposób nie tylko ograniczasz ilość powstałych odpadów i dbasz o środowisko naturalne, ale także wykazujesz się kreatywnością i zaradnością. Upcykling to same korzyści!
Zgodnie z ideą upcyklingu uczniowie klas I – III wykonali fantastyczne dekoracje w formie wianków, wieńców czy też łapaczy snów z resztek materiału, włóczki czy kolorowych tasiemek z wykorzystaniem metalowych wieszaków i styropianowych obręczy. Podczas warsztatów dzieci nie tylko wykazały się wiedzą na temat odzysku odpadów, ale także ogromną kreatywnością i zaangażowaniem przy tworzeniu swoich prac. Jednocześnie młodzi uczestnicy warsztatów fantastycznie ze sobą współpracowali i wzajemnie sobie pomagali przy pracy. Powstały niezwykłe, wielobarwne kompozycje czego potwierdzeniem są poniższe zdjęcia.
 
logotypy Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
 
”Drugie życie ubrań…” - warsztaty dla dzieci w świdnickiej szkole
”Drugie życie ubrań…” - warsztaty dla dzieci w świdnickiej szkole
”Drugie życie ubrań…” - warsztaty dla dzieci w świdnickiej szkole

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Pogoda

Gdzie jesteśmy?

Google Map

Kontakt - stopka

Gmina Świdnica

URZĄD GMINY ŚWIDNICA
 
ul Długa 38
66-008 Świdnica
+48 68 327 31 18
+48 68 327 31 15    
 fax: +48 68 327-31-27
 www.bip.swidnica.zgora.pl
Urząd czynny w godz.:
pn. 7:00-16:00
wt.- czw. 7:00-15:00
pt. 7.00-14.00
Nr konta bankowego:
PKO BP S.A. I Oddział w Zielonej Górze
93 1020 5402 0000 0902 0027 6626
 
 
więcej