Herb: Gmina Świdnica Logo: BIP Logo: Facebook

Kalendarz wydarzeńWybierz dzień z kalendarza

Lista wydarzeń w dniu:

Aktualności

Zielony zakątek

W dniu 5 lipca przedszkolaki z Przedszkola Gminnego w Świdnicy wspólnie z opiekunami pod okiem prowadzącego Pana Mieczysława Poterucha brały udział w warsztatach „Zielony zakątek” realizowanych w ramach dotacji otrzymanej z Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze Program Priorytetowy „ Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej”, „ Ochrona Środowiska, gospodarka wodna i zrównoważony rozwój – Edukacja proekologiczna w Gminie Świdnica”.
Przedszkolaki na początku zostały „poinstruowane” przez Pana Mieczysława, prowadzącego warsztat, jak prawidłowo używać narzędzi ogrodniczych i do czego one służą. Następnie wspólnie wykonały nasadzenia roślin (kwiatów, ziół, warzyw) w specjalnie na tą okazje przygotowanych drewnianych donicach ustawionych przy przedszkolu. Powstały przepiękne, roślinne kompozycje, o które teraz dzięki dostarczonym narzędziom ogrodniczym, rękawicom i fartuszkom ochronnym każda z grup przedszkolnych będzie dbać i korzystać z własnoręcznie wyhodowanych plonów.
Tworzenie własnych zakątków zieleni nie tylko poszerzyło wiedzę na temat roślin, było także świetną okazją do rozwoju zdolności manualnych, podniesiona została także świadomość ekologiczna, związana z ochroną środowiska i zachowaniami nacechowanymi troską o naturę.
„Zadanie realizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej”.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Pogoda

Gdzie jesteśmy?

Google Map

Kontakt - stopka

Gmina Świdnica

URZĄD GMINY ŚWIDNICA
 
ul Długa 38
66-008 Świdnica
+48 68 327 31 18
+48 68 327 31 15    
 fax: +48 68 327-31-27
 www.bip.swidnica.zgora.pl
Urząd czynny w godz.:
pn. 7:00-16:00
wt.- czw. 7:00-15:00
pt. 7.00-14.00
Nr konta bankowego:
PKO BP S.A. I Oddział w Zielonej Górze
93 1020 5402 0000 0902 0027 6626
 
 
więcej