Herb: Gmina Świdnica Logo: BIP Logo: Facebook

Kalendarz wydarzeńWybierz dzień z kalendarza

Lista wydarzeń w dniu:

Aktualności

Mikołaje i Anioły odwiedziły Seniorów

W poniedziałek 7 grudnia Mikołaje  i Aniołki odwiedziły Seniorów z Domu Dziennego Pobytu Senior+ ze Świdnicy. A że Seniorzy byli w tym roku bardzo grzeczni, otrzymali w prezencie piękne podarunki. Odwiedzinom towarzyszyła wielka radość, a nawet łzy wzruszenia. Mamy nadzieję, że za rok Mikołaje i Anioły także będą pamiętać o naszych Seniorach. 
 
Kierowniczka GOPS Anna Mierzwa serdecznie dziękuje zespołowi  Domu Dziennego Pobytu Senior + za  pomysł, zaangażowanie i zorganizowanie Mikołajek dla seniorów. 
Dziękuję dzieciom, które jako wolontariusze  aktywnie uczestniczyły w Mikołajach. 
Dziękuję Pani B. Hajdasz, przewodniczącej Gminnej Rady Seniorów ze Świdnicy na własnoręcznie wykonane przepiękne prezenty dla seniorów.
Dziękuję księdzu proboszczowi T. Filiczkowskiemu za udostępnienie stroju Mikołaja oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego przedsięwzięcia. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Kronika Filmowa Gminy Świdnica

W czwartym odcinku Kroniki Filmowej Gminy Świdnica została przedstawiona skrócona historia dożynek, które odbywały się na terenie gminy Świdnica. W tym odcinku zostały wykorzystane materiały gromadzone od 2012 r.
 
Kronika dostępna jest pod adresem:

komunikat o głośnej próbie syren

Ogłoszenie dot. składu i druku "Gazety Gminnej"

Informujemy, że w Biuletynie Informacji Publicznej urzędu zostało zamieszczone zapytanie ofertowe dot. składu i druku "Gazety Gminnej". Szczegóły:

Zarybianie zalewu

Sekcja wędkarska w Świdnicy informuje, że 1 grudnia 2020 r. członkowie PZW w Zielonej Górze dokonali zarybienia mniejszego zbiornika Zalewu Świdnickiego. Do wody trafiły takie gatunki ryb jak: lin kroczek w ilości 60 kg, karaś kroczek - 60 kg, szczupak narybek jesienny - 10 kg, jaź kroczek - 35 kg. Rybki są co prawda niewielkie, ale sekcja wędkarska ma nadzieję, że szybko podrosną. Przypominamy, że na Zalewie obowiązuje zasada „złów i wypuść”.
 

Informacja dla hodowców drobiu

W związku z wystąpieniem ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków w miejscowości Wroniawy oraz wyznaczeniem obszaru zagrożonego na terenie powiatów wolsztyńskiego i wschowskiego, informuję o zasadach zachowania bioasekuracji przy utrzymaniu drobiu, w tym drobiu przyzagrodowego.
 

Załączniki

Świąteczny konkurs rozstrzygnięty

Uwaga, uwaga!!! Ogłaszamy wyniki Konkursu ze świętami w tle. Przypominamy, że wpłynęło aż 50 prac, z czego się bardzo cieszymy. Jury oprócz miejsc głównych, przyznało aż 10 wyróżnień. Najważniejsze jest, że wszyscy uczestnicy coś od nas dostaną. Od dziś będziemy kontaktować się z rodzicami dzieci i ustalać termin przekazania naród. Bardzo prosimy o wyrozumiałość, bo nie wszystkim uda się wręczyć upominki jeszcze dziś. Informacje dotyczące konkursu pod nr tel. 68 327-31-15 wew. 144 oraz e-mail promocja@swidnica.zgora.pl
1 miejsce – Klara Żelek ze Świdnicy, lat 9
2 miejsce – Jagoda Krawiecka z Radomi, lat 10 i Marcin Trafała z Buchałowa, lat 11
3 miejsce – Anna Wojciechowska z Grabowca lat 11 i Jakub Maj ze Słonego, lat 10
Wyróżnienia w kolejności alfabetycznej
1. Zuzanna Cwynar II kl. (8)
2. Michalina Hałupka, lat 5
3. Martyna Jaworska, lat 8
4. Lilianna Jeleń lat 10
5. Kalina Krawiecka, lat 7
6. Oliwia Kruszona, lat 10
7. Hanna Kucharczyk lat 8
8. Julek Nowacki lat 8
9. Ksawery Równicki, lat 6
10. Marcel Szymczak, lat 3

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

14Galeria zdjęć: Świąteczny konkurs rozstrzygnięty

Kondolencje

Choinka wita mieszkańców

Pierwszy śnieg jest idealną okazją do postawienia choinki. Właśnie dziś – 3 grudnia przy wjeździe do Świdnicy stanęła piękna, święcąca i widoczna z każdej strony choinka. Od razu zrobiło się świątecznie.

Ogłoszenie dot. obsługi prawnej

Informujemy, że w Biuletynie Informacji Publicznej urzędu zostało zamieszczone zapytanie ofertowe dot. obsługi prawnej. Szczegóły:
Pogoda

Gdzie jesteśmy?

Google Map