Herb: Gmina Świdnica Logo: BIP Logo: Facebook

Kalendarz wydarzeńWybierz dzień z kalendarza

Lista wydarzeń w dniu:

Aktualności

Program lakowania zębów u dzieci i młodzieży w Gminie Świdnica

Serdecznie zapraszamy rodziców lub opiekunów dzieci zameldowanych na stałe w gminie Świdnica, które mają ukończone 8 lat (do 18 r.ż) do udziału w Programie lakowania zębów u dzieci i młodzieży,  który w całości jest finansowany z budżetu Gminy Świdnica. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel. 605 54 88 11 lub osobisty z lekarzem stomatologiem – panią Beatą Wojtków (gabinet GOSIR Świdnica) w kwestii ustalenia terminu lakowania w ramach Programu. 

Nagroda Kulturalna i Sportowa Gminy Świdnica

Przypominamy, że do 30 kwietnia br. w urzędzie gminy można składać wnioski o przyznanie Nagrody Kulturalnej oraz o Nagrody Sportowej Gminy Świdnica. Pierwsza z nich przyznawana jest za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury i jej upowszechniania oraz twórczości artystycznej. Nagrodę Sportową przyznaje się za szczególne osiągnięcia w dziedzinie sportu i kultury fizycznej oraz ich upowszechniania.
Nagrody mogą zostać przyznane indywidualnie lub zespołowo.
Więcej informacji

Zostań rachmistrzem spisowym

Rozpoczął się  otwarty i konkurencyjny nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych wykonujących czynności w ramach prac spisowych, związanych z przeprowadzeniem na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w 2021 r. spisu powszechnego NSP 2021. NSP 2021 będzie przeprowadzony w terminie od 1 kwietnia do 30 czerwca 2021 r., według stanu na dzień 31 marca 2021 r., godz. 24.00. Nabór na rachmistrzów potrwa do 9 lutego br.
 
 

Ostrzeżenie meteorologiczne

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu. Temperatura powietrza spadnie do około 0°C, temperatura gruntu do około -1°C. W ciągu dnia będzie następować stopniowy dalszy spadek temperatury. W kolejnych dniach utrzyma się temperatura ujemna.
 
Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu. Temperatura powietrza spadnie do około 0°C, temperatura gruntu do około -1°C. W ciągu dnia będzie następować stopniowy dalszy spadek temperatury. W kolejnych dniach utrzyma się temperatura ujemna.
Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu. Temperatura powietrza spadnie do około 0°C, temperatura gruntu do około -1°C. W ciągu dnia będzie następować stopniowy dalszy spadek temperatury. W kolejnych dniach utrzyma się temperatura ujemna.

Ostrzeżenie meteorologiczne

Prognozuje się marznące opady śniegu i śliskie drogi.
 
Prognozuje się marznące opady śniegu i śliskie drogi.

Konkurs ofert dla stowarzyszeń

Ogłaszamy konkurs ofert na wykonanie zadania publicznego związanego z realizacją zadań Gminy Świdnica w roku 2021 przez organizacje pozarządowe i inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego. Formularze wniosków można składać do 22 lutego. W tym roku na zadania, które będą wykonywane przez NGO, Gmina Świdnica przeznaczyła 193 tys. zł. Jedno stowarzyszenie może złożyć kilka wniosków. Dodatkowych informacji i pomocy np. przy wypełnianiu wniosków udziela Katarzyna Misztak z Urzędu Gminy w Świdnicy – 68 327 31 15, wew. 144, k.misztak@swidnica.zgora.pl.
 

Udało się zebrać ponad 48 tys. zł

31 stycznia odbył się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mieszkańcy Gminy Świdnica i tym razem zagrali.
Od rana na ulicach można było spotkać 27 wolontariuszy. Gminny Finał rozpoczął się o godz. 9.00 rajdem „4x4 Jedzie dla WOŚP”. Ponad 25 samochodów odbyło rajd terenowy po gminie Świdnica. Równo o godz. 10:05 do lodowatej wody wskoczyli amatorzy zimowych kąpieli. A wszystko w ramach morsowania dla WOŚP. Impreza nad Świdnickim Zalewem była udana, frekwencja dopisała, a wszystko odbyło się zgodnie z reżimem sanitarnym i wytycznymi Inspekcji Sanitarnej. Przez cały dzień po gminie Świdnica jeździł grający ORKIESTROBUS. Wolontariusze zbierali pieniądze od wszystkich, którzy czekali na nich przed swoimi domami. Na koniec w Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się wielkie liczenie zebranych pieniędzy. - Wynik - mimo ciężkich czasów – imponuje – podsumował zbiórkę szef świdnickiego sztabu Rafał Trafała. - Wolontariusze zebrali w gotówce 40 519,38 zł, a poprzez terminal płatniczy 610 zł. Oprócz tego z licytacji internetowych - stan na 1 lutego - udało się zdobyć kwotę 2 574,50 zł, a na e-skarbonkach 4 330 zł, co daje łącznie 48 033,88 zł!
 
Fot. Rafał Trafała, Iwona Stoll, Piotr Wojciechowski – Stowarzyszenie Siedlisko w Grabowcu, Patryk Sós – NewsLubuski.pl

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Wolne stanowisko pracy - ASYSTENT RODZINY

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy ogłasza konkurs na wolne stanowisko pracy  - ASYSTENT  RODZINY. Dokumenty można składać do 12 lutego, szczegóły w opisie konkursu.

Od 1 lutego obowiązują nowe zasady

Najważniejsze z nich to otwarcie galerii handlowych i muzeów. Nie obowiązują już godziny dla seniorów.
 

Dzień Babci i Dziadka w Domu Seniora

Podopieczni Domu Dziennego Pobytu Senior + również świętowali Dzień Babci i Dziadka. Był słodki poczęstunek, wspólne tańce, a nawet prezenty i jak zwykle mnóstwo dobrej zabawy.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Pogoda

Gdzie jesteśmy?

Google Map