Herb: Gmina Świdnica Logo: BIP Logo: Facebook

Kalendarz wydarzeńWybierz dzień z kalendarza

Lista wydarzeń w dniu:

Aktualności

Mapa gminy nad zalewem

Rysunkowa mapa gminy Świdnica stanęła dziś (1 października) nad Świdnickim Zalewem. Teraz zarówno mieszkańcy, jak i turyści przyjeżdżający nad wodę, będą mogli zapoznać się z ciekawymi miejscami w gminie. W tym tygodniu pojawiły się również kolejne witacze. Jeden przy drodze wjazdowej do Świdnicy od strony Ochli, drugi przy DK nr 27 na wysokości skrzyżowania Słone – Wilkanowo.

Awaria sieci wodociągowej w Świdnicy


Z powodu awarii sieci wodociagowej brak wody do godziny 14:00 w dolnej części m. Świdnica. Za utrudnienia przepraszamy.
 

Podjazd przy sali wiejskiej

W Koźli przy sali wiejskiej powstaje podjazd dla osób niepełnosprawnych. Wszystko w ramach realizowanego przez Gminę Świdnica zadania polegającego na przebudowie schodów właśnie z wykonaniem podjazdu.

Stypendia naukowe

Aż 32 uczniów uczących się w szkołach podstawowych na terenie gminy Świdnica otrzyma stypendia naukowe. Aby je otrzymać należało uzyskać wymaganą średnią ocen:
- w przypadku uczniów kl. IV-V - co najmniej 5,50,
- w przypadku uczniów kl. VI-VIII – co najmniej 5,20.
Stypendium w wysokości po 120 zł miesięcznie otrzymało 9 uczniów kl. IV-V, natomiast kwotę 160 zł miesięcznie będzie otrzymywało 23 uczniów kl. VI-VIII.
Łączna kwota przyznanych stypendiów na rok szkolny 2020/2021 wyniosła 47.600 zł. Obecnie trwa weryfikacja wniosków o przyznanie stypendiów naukowych dla studentów, zameldowanych na terenie gminy Świdnica.  

Remont drogi w Koźli

Trwa remont drogi biegnącej za salą wiejską w Koźli. Remont polega na zmianie nawierzchni z brukowej na asfaltową na odcinku 250 mb i szerokości 3,5 m. Dodatkowo przebudowywane są zjazdy. Remont sfinansowano z budżetu Gminy Świdnica, jednak aby naprawy mogły być wykonane w większym zakresie, sołtys Koźli Teresa Sygut przekazała na ten cel część środków z funduszu sołeckiego.
 

Zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży

Sekcja Wędkarska w Świdnicy prosi o niezajmowanie stanowisk wędkarskich na Zalewie Świdnickim (zbiornik mały) w niedzielę - 27 września w godz. 7.00-15.00. W tym czasie odbędą się tam zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży z cyklu Grand Prix Świdnica 2020.
 

Komunikat meteorologiczny

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał komunikat - prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Wg prognozy przez cały weekend możemy spodziewać się opadów deszczu.

Sesja Rady Gminy Świdnica

Gośćmi na wrześniowej sesji Rady Gminy Świdnica byli: Lilianna Krajewska Prezes Zielonogórskiego Związku Powiatowo-Gminnego i Bogdan Klim Prezes Zarządu Zielonogórskiej Komunikacji Powiatowej. Radni mogli zapytać o kwestie kursowania autobusów po gminie Świdnica i wysłuchać planów dalszego rozwoju. Padło pytanie o linię autobusową łączącą Lipno z Zieloną Górą. Trasa miałaby przebiegać przez Grabowiec, Koźlę, Letnicę, Buchałów, Słone i Wilkanowo. Uruchomienie tej linii jest uzależnione od uzyskania tego zgody z Urzędu Miasta Zielona Góra. Do tej pory jednak takiej zgody nie wydano.
Miłym akcentem podczas sesji było przekazanie przez zastępcę wójta Izabelę Mazurkiewicz podziękowań dla sołtys Piasków Danuty Janek, sołtys Grabowca Haliny Gałat, sołtys Wilkanowa Elżbiety Górskiej oraz stowarzyszeń: Siedlisko w Grabowcu i Królestwo Ryb, za wielką pomoc i wsparcie w przygotowaniu ostatnich gminnych imprez tj. Motopikniku i pikniku z okazji Gminnego Dnia bez Samochodu.

Warsztaty plecionkarskie dla seniorów

W ramach warsztatów plecionkarskich, które odbyły się w Domu Dziennego Pobytu Senior+ w Świdnicy, seniorzy uczyli się, jak z wikliny zrobić koszyczek i ozdobne kule. Zajęcia odbywały się w dniach 21 i 22 września br. i cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.
Warsztaty zostały zorganizowane w ramach projektu pn. ,,Zapewnienie funkcjonowania Dziennego Domu Pobytu ,,Senior+”. Projekt jest współfinansowany w ramach Programu Wieloletniego ,,Senior+ na lata 2015-2020, Edycja 2020.
 
Projekt współfinansowany w ramach Programu Wieloletniego ,,Senior+” na lata 2015-2020, Edycja 2020

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Bioasekuracja

Gospodarstwa rolne utrzymujące trzodę chlewną są zobowiązane do spełnienia określonych wymagań w zakresie bioasekuracji określone w rozporządzeniu MRiRW z dnia 21 lutego 2020 r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 290).”
1 2 3 4 5 6 ... 111
Pogoda

Gdzie jesteśmy?

Google Map

Kontakt - stopka

Gmina Świdnica

URZĄD GMINY ŚWIDNICA
 
ul Długa 38
66-008 Świdnica
+48 68 327 31 18
+48 68 327 31 15    
 fax: +48 68 327-31-27
 www.bip.swidnica.zgora.pl
Urząd czynny w godz.:
pn. 7:00-16:00
wt.- czw. 7:00-15:00
pt. 7.00-14.00
Nr konta bankowego:
PKO BP S.A. I Oddział w Zielonej Górze
93 1020 5402 0000 0902 0027 6626
 
 
więcej