Herb: Gmina Świdnica Logo: BIP Logo: Facebook

Kalendarz wydarzeńWybierz dzień z kalendarza

Lista wydarzeń w dniu:

Aktualności

Przedłużone obostrzenia

Ze względu na trudną sytuację w szpitalach i zwiększającą się z dnia na dzień liczbę osób wymagających hospitalizacji obecne obostrzenia zostają wydłużone do 18 kwietnia br. Wiecej informacji znajdziecie Państwo tutaj.

Motopiknik 2021

Nowa data Motopikniku! Ze względu na wyznaczoną na 9 maja br. datę przedterminowych wyborów wójta gminy Świdnica, Motopiknik odbędzie się 23 maja. Zapisy bez zmian – do 5 maja. Zapraszamy!
plakat motopiknik 2021

Daj się wysłuchać!

Ruszyły zapisy na serię wysłuchań publicznych dot. projektu Umowy Partnerstwa i poszczególnych programów krajowych przewidzianych w ramach nowego budżetu UE na lata 2021-2027. Pierwsze takie wysłuchanie odbędzie się już w środę 7 kwietnia br. Więcej informacji w załączniku poniżej.

Załączniki

Nowy termin wyborów wójta gminy Świdnica

Zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 31 marca, termin przedterminowych wyborów wójta gminy Świdnica został przesunięty na 9 maja br. Treść rozporządzenia pod linkiem https://bip.swidnica.zgora.pl/system/obj/6477_rozporzazenie_PRM_zmiana_09_05_21r_.pdf

LGD "Między Odrą a Bobrem" ogłasza nabór wniosków

Lokalna Grupa Działania "Między Odrą a Bobrem" ogłosza naboru wniosków nr 1/2021 dot. poddziałania 2.1.1. Wsparcie dla rozwoju integracji społecznej poprzez inwestycje w infrastrukturę kulturalna oraz rekreacyjna. Więcej informacji znajdziecie Państwo tutaj.

Światłowód w Świdnicy

Informujemy, że w Świdnicy firma nowogrod.NET Sp. z o.o. w ramach własnej inwestycji buduje aktualnie sieć światłowodową. Siecią zostały już objęte ulice: Długa, Sadowa, częściowo Ogrodowa (od szkoły do ul. Długiej). W trakcie projektowania jest pozostała początkowa część ul. Ogrodowej.
Już teraz 166 gospodarstw domowych znajduje się w zasięgu sieci światłowodowej, a do końca roku planowane jest objecie zasięgiem w sumie 357 gospodarstw.
W następnej kolejności, jeszcze w tym roku, planowane są ulice: Boczna, Drzymały, Kosynierów, Mieszka I,  Piaskowa.
Kolejne gospodarstwa w następnych latach.
Już teraz można zgłosić chęć podłączenia pod numerem telefonu 68 411 20 20 lub przez e-mail info@nowogrod.net

Świdnica pozyskała środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Gmina Świdnica, w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, pozyskała 800 tys. zł na projekt pn.: „Budowę przedszkola ze żłobkiem wraz z instalacjami i urządzeniami technicznymi
i pozostałą niezbędną infrastrukturą techniczną”.
 
O zastrzyku pieniędzy z budżetu państwa dla świdnickiego samorządu poinformował wojewoda lubuski Władysław Dajczak w środę 31 marca br.
 
W ubiegłym roku rozstrzygnięto pierwszy nabór wniosków samorządów do RFIL. Gmina złożyła stosowne wnioski, niestety żaden ze świdnickich wniosków nie spotkał się z pozytywną oceną. Pomimo niepowodzenia, nie zrezygnowaliśmy z dążenia do obranego celu. To jeszcze bardziej zmotywowało Referat Gospodarki i Rozwoju, a przede wszystkim Pana Bogdana Muchę pełniącego funkcję Wójta Gminy, do pracy nad sporządzeniem kolejnych wniosków.
 
Do województwa Lubuskiego ze środków rządowych trafiło blisko 43 miliony złotych. Na liście dofinansowanych znalazło się 28 projektów. Warto dodać, że z powiatu zielonogórskiego dofinansowanie otrzymały tylko dwie gminy, a jedną z nich jest Gmina Świdnica. 
 
Przyznane środki pozwolą na kontynuację jakże ważnej i potrzebnej inwestycji. Bardzo wszystkim dziękujemy. To dobra inwestycja, przede wszytkim w nasze dzieci.
 

Kwietniowy numer Gazety Gminnej

Prezentujemy świąteczny numer Gazety Gminnej. W kwietniowym wydaniu m.in. tekst o remoncie boiska w Wilkanowie, wyniki konkursu dla stowarzyszeń, życzenia świąteczne i nowość – trochę historii. Miłej lektury!
 
Kwietniowe wydanie Gazety Gminnej

Wsparcie dla rozwoju integracji społecznej poprzez inwestycje w infrastrukturę kulturalną oraz rekreacyjną

1 2 3 4 5 6 ... 133
Pogoda

Gdzie jesteśmy?

Google Map

Kontakt - stopka

Gmina Świdnica

URZĄD GMINY ŚWIDNICA
 
ul Długa 38
66-008 Świdnica
+48 68 327 31 18
+48 68 327 31 15    
 fax: +48 68 327-31-27
 www.bip.swidnica.zgora.pl
Urząd czynny w godz.:
pn. 7:00-16:00
wt.- czw. 7:00-15:00
pt. 7.00-14.00
Nr konta bankowego:
PKO BP S.A. I Oddział w Zielonej Górze
93 1020 5402 0000 0902 0027 6626
 
 
więcej