Kalendarz wydarzeńWybierz dzień z kalendarza

Lista wydarzeń w dniu:

Aktualności

Program Domowej Opieki Medycznej

  • 27-11-2020
W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem (COVID-19) Ministerstwo Zdrowia  wdrożyło program Domowej Opieki Medycznej mający na celu zdalne monitorowanie stanu zdrowia pacjentów. W Programie będzie wykorzystywany pulsoksymetr jako narzędzie diagnostyczne i aplikacja PulsoCare do przekazywania i monitoringu danych. Wprowadzenie bieżącego monitoringu stanu zdrowia pacjentów pozostających w izolacji domowej jest konieczne ze względu na wysoki poziom stwierdzanych zakażeń. Monitoring parametrów pacjentów będzie prowadzony w sposób ciągły przez Centrum Kontaktu powołane przez Ministerstwo Zdrowia. Pacjent będzie sam dokonywał pomiarów stanu zdrowia z użyciem Pulsoksymetru i aplikacji PulsoCare. Pulsoksymetr zostanie dostarczony do domu pacjenta.
 
Jak otrzymać pulsoksymetr?
 
- Pacjenci z COVID-19, którzy ukończyli 55 lat mogą otrzymać pulsoksymetr na podstawie wypełnionego formularza Pulsocare. W takim przypadku nie jest wymagana kwalifikacja lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.
 
- Pacjenci z COVID-19, którzy nie ukończyli 55 lat otrzymują pulsoksymetr na podstawie kwalifikacji dokonanej przez lekarza podstawowej opieki.
 
Zachęcamy do zapoznania się z warunkami Programu. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie internetowej :
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją