Kalendarz wydarzeńWybierz dzień z kalendarza

Lista wydarzeń w dniu:

Aktualności

Szczepionki przeciwko grypie

  • 17-12-2020
W związku z pytaniem dotyczącym szczepień przeciwko grypie, które zostało zadane podczas sesji Rady Gminy Świdnica – 16 grudnia br., publikujemy informację otrzymaną z Przychodni Lekarskiej Panaceum w Świdnicy.
 
W przychodni Panaceum przedmiotowe szczepienia są cały czas realizowane zgodnie  z obowiązującym prawem:
                
1. Szczepionka VaxigripTetra, (zawiesina do wstrzykiwań w ampułko- strzykawce,)
a) jest bezpłatna dla osób 75+
b) odpłatna 50 proc. dla osób 65+
 
2. Szczepionka Fluenz Tetra, (aerozol do nosa, zawiesina)
jest odpłatna 50 proc. dla dzieci w wieku od ukończonego 24 miesiąca życia do ukończonego 60-ego miesiąca życia
 
3. Szczepionka Influvac Tetra, (zawiesina do wstrzykiwań w ampułko- strzykawce)
 
jest odpłatna 50 proc. dla osób w wieku od 18. roku życia do 65. roku życia o zwiększonym ryzyku wystąpienia powikłań pogrypowych tj.:
1) po transplantacji narządów,
2) chorujących na niewydolność układu oddechowego, astmę oskrzelową, przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, niewydolność układu krążenia, chorobę wieńcową, niewydolność nerek, nawracający zespół nerczycowy, choroby wątroby, choroby metaboliczne (w tym cukrzycę), choroby neurologiczne i neurorozwojowe;
3) w stanach obniżonej odporności (w tym po przeszczepie tkanek i chorujących na nowotwory układu krwiotwórczego) oraz u kobiet w ciąży.
 
Biorąc pod uwagę wymienione zapisy, pacjenci zgłaszają się do lekarza w celu uzyskania recepty na szczepionkę. Jednocześnie powszechnie jest wiadomo, że dostęp do szczepionek jest utrudniony, a pozyskanie większych ilości jest wręcz niemożliwe (przychodnia zakupuje je od aptek).
Przychodnia Lekarska Panaceum uzyskała potwierdzenie rejestracji zgłoszenia do udziału w narodowym programie szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. O szczegółach szczepień, które mają zostać doprecyzowane do 15 stycznia 2021 r., będziemy Państwa informować.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją