Kalendarz wydarzeńWybierz dzień z kalendarza

Lista wydarzeń w dniu:

Aktualności

Warsztaty pszczelarskie

  • 16-05-2024
Kim jest pszczelarz? Czym jest ul? Jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego nas świata? Dlaczego powinniśmy o nie dbać, jak kiedyś, a jak dziś pozyskuje się miód pszczeli…? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań uzyskały dzieci z grupy Pszczółek, Słoneczek i Biedroneczek przedszkola gminnego w Świdnicy w czasie trwania warsztatów pszczelarskich w dniu 14 maja 2024 r.
 
Dzieci odwiedzili Panowie z Lubuskiego Związku Pszczelarzy – Pan Bogusław Dubiel i Wojciech Dobicki, którzy przywieźli nie tylko specjalistyczny sprzęt potrzebny w pracy pszczelarza, ale również ….żywe pszczoły, dzięki temu można było poczuć klimat prawdziwej pasieki.
 
Na warsztatach milusińscy pomagali w odwirowaniu miodu z plastrów, a następnie mieli okazję go spróbować. To była prawdziwa gratka dla każdego małego smakosza! Podczas zajęć dzieci miały także możliwość ubrania się w ochronny strój pszczelarza, a także z pomocą Pana Wojciecha przygotować domek dla owadów. Każdy uczestnik otrzymał w prezencie słoiczek pysznego, słodkiego miodu, który mógł zabrać ze sobą do domu.
 
logotypy do projektu
 
Warsztaty pszczelarskie w przedszkolu gminnym w Świdnicy
Warsztaty pszczelarskie w przedszkolu gminnym w Świdnicy
Warsztaty pszczelarskie w przedszkolu gminnym w Świdnicy

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją