Kalendarz wydarzeńWybierz dzień z kalendarza

Lista wydarzeń w dniu:

Aktualności

Warsztaty "Las w słoiku" odbyły się w przedszkolu w Świdnicy

  • 20-05-2024
W dniu 15 maja br przedszkolaki z grup Sówki i Motylki Przedszkola Gminnego w Świdnicy miały okazję stworzyć swój własny ekosystem podczas warsztatów „Las w słoiku” prowadzonych przez firmę „ Abrys”  z Poznania.
Prowadząca Pani Małgosia na początku porozmawiała z dziećmi o funkcjach lasu i jego roli w naszym życiu. Przedszkolaki wykazały się sporą wiedzą na ten temat. Dla dzieci las to wiele korzyści: produkuje tlen, oczyszcza powietrze, jest miejscem uprawiania sportów, obdarowuje nas bogactwem grzybów, jagód, ziół, dostarcza drewna, pomaga nam się odprężyć, jest miejscem życia wielu gatunków roślin i zwierzą, które tak lubimy podziwiać podczas spacerów. Uzbrojone w wiedzę jak krok po kroku wykonać swój las dzieci przystąpiły do tworzenia swoich lasów. Powstały przepiękne, roślinne kompozycje wzbogacone o muszelki, szyszki, gałązki, mech. Każde z dzieci udekorowało swój słoik kolorowymi wstążeczkami i naklejkami.
Tworzenie miniaturowego lasu nie tylko poszerzyło wiedzę na temat leśnej flory – było także świetną okazją do rozwoju zdolności manualnych, podniesiona została także świadomość ekologiczna, związana z ochroną środowiska i zachowaniami nacechowanymi troską o naturę. 
 
„Zadanie realizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej”.
Logotypy do projektu WFOŚiGW
Warsztaty Las w słoiku odbyły się w przedszkolu w Świdnicy
Warsztaty Las w słoiku odbyły się w przedszkolu w Świdnicy

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją