Kalendarz wydarzeńWybierz dzień z kalendarza

Lista wydarzeń w dniu:

2013

Owocna współpraca z Lübbenau

  • 04-11-2020
Na początku każdego roku Wójt Gminy Świdnica spotyka się z przedstawicielami  samorządu z zaprzyjaźnionego, niemieckiego miasta Lübbenau, aby omówić plany przyszłych spotkań, imprez itp.  W tym roku Świdnica gościła Niemców w Radomi. Miejscowość wywarła na gościach duże wrażenie. Burmistrz Lübbenau Helmut Wenzel oraz jego współpracownica Elisabeth Jente zapowiedzieli, że do Radomi jeszcze przyjadą,  bo  bardzo im się spodobała.
 
Podczas spotkania omówiono takie wspólne przedsięwzięcia jak: projekt „Zostań muszkieterem” skierowany do dzieci, chcących poznać tajniki szermierki;  Festiwal Sztuk Dziecięcych, który w tym roku odbywa się właśnie w Lübbenau;  Rodzinny piknik samochodowy Świdnica 2013; Studyjny wyjazd członków rad sołeckich z terenu gminy do Lübbenau oraz wyjazd Stowarzyszenia „Nasza Radomia”. Niemcy otrzymali od wójta Adama Jaskulskiego zaproszenie na Dni Ziemi Świdnickiej oraz Dożynki Gminne w Wilkanowie. Poruszona została również kwestia kolonii letnich w 2014, w których mają uczestniczyć również dzieci z Lübbenau.
 
Świdnica została zaproszona do rozegrania amatorskiego meczu piłkarskiego, uczestnictwa w zawodach wędkarskich oraz maratonu. Po owocnych rozmowach przedstawiciele obu samorządów rozstali się w świetnych humorach. Kolejne spotkanie w kwietniu, kiedy to do Świdnicy przyjedzie grupa urzędników z Lübbenau na swoje coroczne spotkanie integracyjne.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją