Koncert Muizk Nva Lab
- 26-06-2024
- drukuj
11 lipca zapraszamy do letnickiego zboru na koncert Muizk Nva Lab. Początek o 19.00, wstęp wolny.
Wydarzenie odbywa się w ramach trasy koncertowej laureatów pierwszej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Improwizowanej WSPÓŁBRZMIENIA 2023.
Takie koncerty odbędą się w 16 miastach i gminach w całej Polsce, które dzięki zaangażowaniu mieszkańców wyróżniono w konkursie „Nasz Zabytek”. Podczas koncertu w Letnicy wystąpi zdobywca I Wyróżnienia w konkursie „WSPÓŁBRZMIENIA” - MUIZK NVA LAB.
MUIZK NVA LAB (czyli laboratorium muzyki nowej), powstało w 2022 roku. Jest eksperymentalnym zespołem eksplorującym nowe obszary muzyki współczesnej. W skład grupy wchodzą Wojtek Braszak, Filip Chojnacki, Mateusz Brzostowski i Nikodem Kluczyński jako lider.
Druga część umowy na renowację letnickiego zboru podpisana
- 12-02-2024
- drukuj
W dniu dzisiejszym, tj. 12 lutego, podpisana została druga część umowy z Fundacją Most the Most na renowację Poewangelickiego Zboru w Letnicy. Izabela Mazurkiewicz-Kąkol Wójt Gminy Świdnica, jak i Prezes Fundacji - Pani Brygida Ślabska wyraziły nadzieję na owocną współpracę nie tylko ze względu na prowadzone działania renowacyjne w ramach podpisanej umowy, ale przede wszystkim ze względu na ciekawe wydarzenia kulturalne, które mamy nadzieję uda się wspólnie zorganizować już w tym roku.
Umowa na renowację zboru w Letnicy podpisana
- 11-01-2024
- drukuj
27 grudnia 2023 r. Gmina Świdnica podpisała umowę z Fundacją Most the Most na renowację zabytkowego zboru w Letnicy. Ponad dwustuletni obiekt na nowo będzie służyć społeczności naszej gminy. W przyszłości zbór stanie się jeszcze lepszym i badziej funkcjonalnym obiektem kultury, do którego już dzisiaj zjeżdżają miłośnicy muzyki i sztuki z całej Polski. Fundacja Most the Most przekazała na ten cel 1 mln złotych.
Skanowanie laserowe dawnego zboru ewangelickiego w Letnicy
- 03-10-2023
- drukuj
W ramach prac przedprojektowych przeprowadzono skanowanie laserowe dawnego zboru ewangelickiego w Letnicy. Na podstawie skanowania laserowego utworzono przestrzenną chmurę punktów obiektu, która będzie wykorzystana podczas prac badawczych oraz projektowych. Na podstawie uzyskanej chmury punktów został wykonany przestrzenny model budynku w technologii H-BIM (Heritage – Building Information Modeling). Chmura punktów oraz model 3D budynku będą służyć m.in. do wykonania kompleksowej inwentaryzacji obiektu, analizy jego stanu zachowania oraz przedstawienia projektowanych rozwiązań budowlano - konserwatorskich. Dodatkowo, chmura punktów zostanie wykorzystana do przeprowadzenia szczegółowej analizy konstrukcji obiektu w zakresie występujących zniszczeń oraz deformacji. Z uwagi na bardzo wysoką precyzję pomiaru uzyskaną podczas skanowania laserowego, inwentaryzacja budynku wykonana na podstawie chmury punktów pozwoli na zachowanie pełnej kontroli nad projektowanymi rozwiązaniami, co jest szczególnie istotne w przypadku prac projektowych dotyczących obiektu zabytkowego.
Jeśli nie macie Państwo możliwości, aby odwiedzić nasz Zbór Poewangelicki osobiście, zachęcamy do odbycia wirtualnego spaceru po obiekcie, bez konieczności wychodzenia z domu.
Spotkanie dot. II etapu konkursu Nasz Zabytek
- 11-07-2023
- drukuj
Wójt Izabela Mazurkiewicz-Kąkol zaprosiła mieszkańców na spotkanie do zboru. Celem spotkania były rozmowy o funkcji społecznej, którą zbór miałby spełniać po remoncie, na który Gminie udało się pozyskać 1 mln zł. Zbór w Letnicy wygrał w konkursie Nasz Zabytek i jako jedyny obiekt w woj. lubuskim otrzyma taką właśnie kwotę na renowację. Na spotkaniu obecne były również: prezes fundacji Most the Most Brygida Ślabska oraz Lubuska Wojewódzka Konserwator Zabytków Barbara Bielinis-Kopeć. Prezes B. Ślabska w swojej prezentacji opowiedziała m.in. o tegorocznej edycji konkursu. Okazało się, że letnicki zbór konkurował z takimi obiektami jak zamek w Kożuchowie, zamek w Żarach, czy Wieża Braniborska w Zielonej Górze. Pracownicy urzędu gminy, którzy byli odpowiedzialni za przygotowanie wniosku konkursowego opowiedzieli o zakresie założonych we wniosku prac. Mieszkańcy podzielili się swoimi pomysłami. Koncerty, warsztaty, spotkania seniorów, kabarety – to tylko niektóre z wydarzeń, które miałyby odbywać się w zborze.
Przypominamy, że każdy może zgłosić swój pomysł na funkcję społeczną obiektu. Mamy na to czas do 17 lipca. Można to zrobić poprzez formularz znajdujący się na stronie https://www.webankieta.pl/ankieta/885556/formularz-zgloszeniowy-ii-konkursu-nasz-zabytek.html lub pod numerami 22 47 55 111, +48 517 884 088.
Nasz Zabytek - II etap konkurs
- 26-06-2023
- drukuj
Pierwsza tura konkursu Nasz Zabytek za nami!
Zgłoszony przez mieszkańców letnicki zbór wygrał w województwie lubuskim!
Teraz czas na II etap konkurs, w którym wybierzemy funkcję społeczną tego zabytku!
I tutaj znowu, drodzy mieszkańcy, prośba do Was.
Pomyślcie, czego Wam brakuje, co mogłoby znaleźć się w zborze i Wasze pomysły zgłoście do konkursu.
Można to zrobić na stronie https://www.webankieta.pl/ankieta/885556/formularz-zgloszeniowy-ii-konkursu-nasz-zabytek.html lub pod numerami: 22 47 55 111 lub 48 517 884 088
Zgłoszony przez mieszkańców letnicki zbór wygrał w województwie lubuskim!
Teraz czas na II etap konkurs, w którym wybierzemy funkcję społeczną tego zabytku!
I tutaj znowu, drodzy mieszkańcy, prośba do Was.
Pomyślcie, czego Wam brakuje, co mogłoby znaleźć się w zborze i Wasze pomysły zgłoście do konkursu.
Można to zrobić na stronie https://www.webankieta.pl/ankieta/885556/formularz-zgloszeniowy-ii-konkursu-nasz-zabytek.html lub pod numerami: 22 47 55 111 lub 48 517 884 088
Nasz Zabytek 2023
- 27-03-2023
- drukuj
- Prosimy o wsparcie w zgłoszeniu letnickiego zboru do I Konkursu Nasz Zabytek 2023, którego celem jest rewitalizacja zabytków oraz nadanie im nowej funkcji społecznej.
- Konkurs dedykowany jest osobom, które chcą pozytywnie wpływać na swoje otoczenie, a jednym z etapów jest udział mieszkańców – dany zabytek musi zostać zgłoszony przez mieszkańców gminy, im więcej zgłoszeń tym większa szansa na zwycięstwo w konkursie.
- Dlatego bardzo nam zależy aby jak najwięcej osób wypełniło formularz znajdujący się poniżej:
W formularzu należy wypełnić kilka bardzo podstawowych informacji na temat miejsca i zabytku, załączyć zdjęcie oraz zrobić krótki opis nowej funkcji społecznej, jaką zabytek mógłby pełnić (typu warsztaty, wystawy, zajęcia dla różnych grup mieszkańców, itp.). W momencie kiedy kapituła konkursu otrzyma wiele wniosków od mieszkańców gminy, zgłasza się do urzędu i wtedy my wypełniamy szczegółowy wniosek o dofinansowanie. Czasu jest niewiele, dlatego prosimy o wypełnienie formularzy do 10 kwietnia.
- Z góry serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączą się w akcję.
Konkurs „Nasz Zabytek”
- 15-03-2023
- drukuj
W konkursie może wziąć udział każdy (osoba fizyczna), kto chce zrobić coś dobrego dla lokalnej społeczności i regionu.
Jak to zrobić?
https://mostthemost.pl/nasz-zabytek-lubuskie/
Jak to zrobić?
https://mostthemost.pl/nasz-zabytek-lubuskie/
- Kontakt przez tłumacza języka migowego
- Kontakt
- Gmina jak rodzina 50+
- Gmina jak rodzina
- PYTANIA DO WÓJTA
- Sesje Rady Gminy
- TRASY ROWEROWE
- KONKURSY GMINNE
- RFRD
- KONKURS NASZ ZABYTEK
- Gazeta Gminna
- KLĘSKI ŻYWIOŁOWE W ROLNICTWIE
- Galerie zdjęć
- › POMOC DLA UKRAINY
- ŻŁOBEK GMINNY
- Młodzieżowa Rada Gminy
- › LOKALNI PRZEDSIĘBIORCY
- System informacji przestrzennej
- Twoje prawa w Urzędzie
- Komunikacja
- Ważne telefony
- Mapa - publikacja
- Przygarnij mnie
- Mapa gminy
- 1% dla NGO
- Kronika filmowa
- Wyszukiwarka osób pochowanych
- Tarcza Antykryzysowa
- polityka prywatności
- Dostępny urząd
- LUBUSKIE INTEGRACYJNY ROZWÓJ REGIONU- PUBLIKACJA
- Deklaracja dostępności
- INWESTYCJE DROGOWE