Herb: Gmina Świdnica Logo: BIP Logo: Facebook

Kalendarz wydarzeńWybierz dzień z kalendarza

Lista wydarzeń w dniu:

Informacje o koronawirusie

IV etap znoszenia obostrzeń

Kolejny etap odmrażania. Część obostrzeń zniesiona od 30 maja, część od 6 czerwca. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus/4-etap-odmrazania

III etap znoszenia ograniczeń

Możliwe wizyty u fryzjera, kosmetyczki, możliwe zjedzenie posiłku w restauracji, opieka w szkołach dla dzieci z klas I-III - to tylko niektóre ze zniesionych ograniczeń
https://www.gov.pl/web/koronawirus/3etap

Zmiany zasad bezpieczeństwa od 4 maja

Kolejne zmiany związane z łagodzeniem restrykcji od 4 oraz od 6 maja. Więcej informacji znajdziecie Państwo tutaj.
 

Nowa sportowa rzeczywistość

25 kwietnia Premier RP Mateusz Morawiecki i Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk przedstawili plan nowej sportowej rzeczywistości.
"4 maja zostaną udostępnione obiekty infrastrukturalne o charakterze otwartym. Planujemy także powrót do treningów i rozgrywek klubów PKO BP Ekstraklasy oraz żużlowej PGE Ekstraligi. Sportowcy przygotowujący się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio będą mogli korzystać z Ośrodków Przygotowań Olimpijskich w Spale i Wałczu. Należy jednak pamiętać, że tak jak na codzień, także w sporcie obowiązywać będą zasady bezpieczeństwa, ponieważ najważniejsze jest zdrowie i życie Polaków"  – powiedziała Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.
Wiecej informacji można przeczytać tutaj.

Gospodarowanie odpadami komunalnymi w okresie koronawirusa

Informacja dotycząca gospodarowania odpadami komunalnymi w okresie występowania zakażeń koronawirusem
Osoby przebywające w izolacji (osoby chore lub z podejrzeniem choroby), wytyczne dla gmin:
 1. Działanie w porozumieniu z wojewodami, policją czy ośrodkami pomocy społecznej, którzy są dysponentami informacji o adresach osób przebywających w izolacji i na kwarantannie.
 2. W miarę możliwości zapewnienie worków w określonym kolorze i/albo oznaczonych symbolem (np. napisem „C”), w celu jednoznacznej identyfikacji odpadów.
 3. Zapewnienie odbioru nie rzadziej niż co 7 dni oznakowanych worków.
 4. Zorganizowanie odpowiedniego transportu, bezpośrednio do instalacji unieszkodliwiania odpadów komunalnych oznakowanych worków lub do wyznaczonych przez gminę miejsc zbierania odpadów komunalnych z gospodarstw domowych objętych izolacją.
 5. Zapewnienie dezynfekcji pojemników wielokrotnego użytku oraz środków transportu odpadów transportujących odpady z gospodarstw domowych lub od osób z grup C.
 
Wytyczne dla osób przebywających w izolacji
 1. Wysoce zalecane jest, aby odczekać 72 godziny od zamknięcia worka – przed przekazaniem worka z odpadami do odbioru.
 2. Osoba przebywająca w izolacji umieszcza odpady w worku przeznaczonym na ten cel, w miarę możliwości worek należy spryskać preparatem wirusobójczym.
 3. Worka z odpadami nie należy zapełniać powyżej trzech czwartych jego pojemności, nie należy go też zgniatać.
 4. Po zapełnieniu worka, osoba przebywająca w izolacji, zawiązuje worek i po ustaleniu z osobą wynoszącą odpady z miejsca izolacji wystawia worek z odpadami z pomieszczenia, w którym przebywa.
 5. Osoba wynosząca odpady z miejsca izolacji wkłada (w rękawiczkach) wystawiony przez osobę w izolacji worek do drugiego worka, zawiązuje lub zamyka go i zabezpiecza przed przypadkowym otwarciem w chwili jego odbioru (np. przy pomocy taśmy samoprzylepnej lub sznurka) oraz oznacza datę oraz godzinę zamknięcia worka.
 6. Worek z odpadami należy przenieść w rękawiczkach do miejsca przeznaczonego do gromadzenia odpadów i umieścić w oznakowanym pojemniku przeznaczonym na te odpady, w miarę możliwości będącego w posiadaniu odbierającego.
 7. Przed i po każdej czynności związanej z pakowaniem/przenoszeniem odpadów, należy używać rękawic ochronnych, myć i/lub dezynfekować ręce.
 8. Odpady, których nie można łączyć z innymi odpadami (tj. zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte baterie i akumulatory, zużyte świetlówki), powinny być pozostawione w domu w czasie izolacji i przekazane do systemu gminnego, kiedy będzie można opuścić miejsce izolacji.
 
Wytyczne dla osób zdrowych objętych kwarantanną, dla osób stosujących środki zapobiegawcze np. w miejscu pracy, komunikacji miejskiej, w trakcie zakupów, w celu minimalizacji ryzyka zarażenia i rozprzestrzeniani się koronowirusa
 1. Odpady powinny być segregowane i wrzucane do właściwych pojemników (papier, szkło, metale i tworzywa sztuczne, bioodpady, odpady zmieszane).
 2. Maseczki, rękawiczki i inne środki ochronne stosowane przez osoby zdrowe powinny być uprzednio zebrane w workach, które po zawiązaniu wrzucane są do pojemnika/worka na odpady zmieszane.

Przeczytaj, co się zmieni po 20 kwietnia br.

Nowe zasady bezpieczeństwa

W dniu dzisiejszym (09.04) rząd przdstawił najnowsze zasady postępowania związane z zabezpieczeniem przed koronawirusem. Od 16 kwietnia (czwartek) każda osoba na ulicy będzie miała obowiązek zasłaniania ust i nosa. Zmianie ulegną także terminy matur i egzaminu ósmoklasisty. Oprócz tego przedłużone zostanie obowiązywanie wszystkich dotychczasowych zasad bezpieczeństwa. To oznacza, że ograniczenia w przemieszczaniu się, czy limity wiernych w kościołach obowiązują również podczas świąt wielkanocnych.
Więcej informacji znajdziecie Państwo tutaj: https://www.gov.pl/web/koronawirus/zasady-na-dluzej

Ważne informacje

Bezpieczne zasady

Kolejne kroki w walce z koronawirusem

Najnowsze wiadomości dot. walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Warto przeczytać.
 
1 2 3
Pogoda

Gdzie jesteśmy?

Google Map

Kontakt - stopka

Gmina Świdnica

URZĄD GMINY ŚWIDNICA
 
ul Długa 38
66-008 Świdnica
+48 68 327 31 18
+48 68 327 31 15    
 fax: +48 68 327-31-27
 www.bip.swidnica.zgora.pl
Urząd czynny w godz.:
pn. 7:00-16:00
wt.- czw. 7:00-15:00
pt. 7.00-14.00
Nr konta bankowego:
PKO BP S.A. I Oddział w Zielonej Górze
93 1020 5402 0000 0902 0027 6626
 
 
więcej